MTB Tretry Specialized

MTB tretry? Specialized Recon

Dobře padnoucí tretry jsou základem pohodlí na biku. Samotné bikové tretry ale nemají lehký život. Bláto, mokro, občasné přecházení a také nárazy způsobené kameny a šutry, které se odrážejí při každé bikové vyjížďce. Většinou v nich budete trávit celé dny a proto musí být jak odolné, tak pohodlné. Zároveň však musí být dostatečně tuhé, aby dokázali dobře přenést sílu šlápnutí vašich obrovských kvadricepsů na pedál :)... Musí samozřejmě dobře větrat, zároveň musí zabránit vodě aby se skrze větrací elementy dostala dovnitř.

Správná pozice kufrů je mimořádně individuální záležitost, proto by měli tretry nabízet dostatečný rozsah nastavení, abyste kufry dostali tam, kam je potřeba. 

Vzorek podrážky, by měl být také dostatečně vysoký, abyste dokázali vytlačit Vaše kolo i přes ten nejhorší terén. 

V tomto článku se podíváme konkrétně na model Specialized Recon a jeho všechny varianty.

 

Recon 1.0 

Základní model rodiny Recon. Vstupní tretra pro nováčky nebo nenáročné zákazníky, kteří chtějí přejít na nášlapné MTB tretry nebo hledají řešení v příjemném cenovém balíčku. Pohodlná tretra Recon 1.0 bude skvělým parťákem pro celodenní výlety v sedle díky podrážce a vložce s technologií Body Geometry. Jednoduché zapínání pomocí tří zipů po celé délce nártu zajistí dostačují stabilitu. Samozřejmě by ji jedna BOA slušela. Chůze je v této tretře je velice příjemná. Kvitujeme také poměrně dobrý prostor pro upevnění MTB nášlapů umožňující pohodlné nastavení dle potřeb jezdce. 

Specialized Recon 1.0 Sand Doppio

Recon 2.0 

Recon 2.0 je sportovnější a rozhodně tužší tretra než základní model Recon 1.0. Velkou výhodou je alespoň jedna BOA, která přidává na efektivitě přenosu sil a bota tak působí na noze více výkonnostně než Recon "jednička". Zároveň se stále jedná o pohodlnou tretru, která dokáže být skvělým parťákem na celodenní trailové výlety. Určitě se nemusíte u Recon 2.0 bát toho, že byste si kupovali nějaké dřeváky, ve kterých nevydržíte celý den. Právě mezi Recon 1.0 a 2.0 vnímáme velký skok. Rozhodně větší, než je ten cenový. 

Specialized Recon 2.0 Black

Recon 3.0 

Recon 3.0 je skvělá tretra. Disponuje zapínání pomocí systému BOA, je velice pohodlná a dostatečně tuhá. Pro delší trasy a dlouhé dny v sedle i mimo něj se rozhodně jedná o skvělou volbu. Právě pohodlností převyšuje i svého většího bráchu S-Works Recon. Zároveň rozhodně neztrácí na tuhosti a přenos energie je stále na vysoké úrovni, nemáme pocit, že bychom v botě plavali - díky BOA. Pokud tedy hledáte pohodlnou, výkonnostní tretru je to právě Recon 3.0. Pocitově je na noze o dost větší a těžší (+-360 g při velikosti 42) než model S-Works, působí díky tomu snad ještě bytelněji. 

Specialized Recon 3.0 Cactus Bloom/ Black

 S-Works Recon

Vrcholný model řady Recon, tedy varianta S-Works. Samotná tretra S-Works Recon je poměrně úzká, což ale umocňuje pocit, že tretra obtéká nohu. Systém BOA poskytuje vynikající stabilitu uvnitř tretry, což zajišťuje perfektní přenos výkonu a síly přímo na pedál. Osobně se nám líbí také podrážka XC FACT, která je dostatečně tuhá, tretra je však stále poměrně pohodlná a pocitově působí velice lehce (+-270 g při velikosti 42). Použité materiály působí prémiovým a odolným dojmem. Svršek z materiálu Dyneema (futuristická síťovina), pogumovaná pata, již zmíněná karbonová podrážka a pata z gumy PadLock. Při přechodu na Vaše oblíbené točené uvítáte také protiskluzové prvky na podrážce. S-Works Recon považujeme za odolný a účinný XC nástroj pro co nejefektivnější přenos energie i v tom nejtěžším terénu.

S-Works Recon Taupe/Doppio/Bronze 

Zpět do obchodu